Spoluzakladatel Twitteru Biz Stone ustupuje do pozadí

Novinky | 30.06.11

Biz Stone, jeden ze zakladatelů sociální sítě Twitter, se vzdává každodenního řízení této služby. Namísto toho se plánuje soustředit na nové projekty.

Stone na svém blogu oznámil, že v aktivitách Twitteru ustupuje do pozadí a bude svůj čas spolu s dalšími spolupracovníky a spoluzakladateli Twitteru (Evanem Williamsem a Jasonem Goldmanem) věnovat aktivitám společnosti Obvious, která stála u zrodu Twitteru a nyní pracuje na nových projektech. Stone dodal, že Twitteru bude stále vypomáhat na poloviční úvazek, většinu svého času však chce věnovat pomoci školám, neziskovým organizacím a práci v nadaci Biz a Livie Stoneových.

"Prací v Twitteru jsem strávil více než pět let svého života a společnosti se budu ještě mnoho let věnovat," napsal Stone. "Během posledních let jsem však nabil dojmu, že management Twitteru to zvládne i beze mne, a tak jsem se rozhodl, že svůj čas efektivněji využiji někde jinde." Šéfem Twitteru zůstane i nadále Dick Costolo, který na pozici nastoupil v říjnu minulého roku. Pod vlivem Costola - známého podnikatele v IT oblasti - Twitter koupil za čtyřicet milionů dolarů společnost TweetDeck.


Komentáře