Spolupráce Microsoftu a Yahoo schválena v USA i EU

Novinky | 18.02.10

Zástupci Microsoftu a Yahoo dnes oznámili, že jim antimonopolní úřady v USA a EU povolily spolupráci v oblasti webového vyhledávání.

Spolupráce Microsoftu a Yahoo schválena v USA i EU

 

Obě společnosti spolupráci ohlásily již v červenci minulého roku. V rámci dohody mezi firmami bude mimo jiné webový vyhledávač Bing od Microsoftu pohánět Yahoo. Spolupráci mezi oběma giganty bez dalších připomínek schválilo americké ministerstvo spravedlnosti a Evropská komise. Microsoft a Yahoo chtějí začít s implementací algoritmů Bingu do Yahoo v následujících dnech. Podle společnosti StatCounter je jedničkou v oblasti webových vyhledávačů stále Google s obrovským náskokem před ostatními - používá jej 90% všech internetových uživatelů na světě, zatímco Yahoo a Bing dohromady jen necelých osm procent.

"Komise zjistila, že spojení obou firem napomůže konkurenci na trhu," stojí v prohlášení EK, podle kterého spolupráce Microsoftu a Yahoo nijak výrazně neovlivní evropský trh. O dohodu s Yahoo se již v roce 2008 pokoušel Google - ta však byla kvůli dominantnímu postavení Googlu na trhu americkým ministerstvem spravedlnosti zamítnuta.

Zdroj: Reuters


Komentáře