Společnost Sony představila PlayStation Vita a herní 3D displej

Novinky |

Po úvodní omluvě za několikatýdenní odstavení služby PlayStation Network společnost Sony na herním veletrhu E3 v Los Angeles představila následovníka konzole PSP – PlayStation Vita – a 3D Full HD monitor.

Společnost Sony představila PlayStation Vita a herní 3D displej
Mezi hlavní přednosti PlayStation Vita patří pětipalcový OLED dotykový displej s rozlišením 960 x 544 pixelů, dva analogové touchpady, šest pohybových senzorů po stranách a dvě kamerky - jedna v čelní a druhá v zadní části. Zařízení bude poháněno čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex A9 a bude nabízeno ve dvou variantách, které se budou odlišovat přítomností 3G modulu. Levnější verze pouze s Wi-Fi se bude prodávat za 249 eur (cca 6 100 Kč) a dražší s Wi-Fi a 3G internetem vyjde na 299 euro (cca 7 300 Kč).

Nová herní konzole by se měla začít prodávat před letošními Vánocemi a již nyní se uživatelé mohou těšit na tituly jako LitteBIG Planet, Uncharted: Golden Abyss, Street Fighter X Tekken nebo Ruin. Hráči nebudou ochuzeni ani o 3D hry. Sony totiž představilo speciální balíček, který bude obsahovat nový 24palcový 3D displej, pár aktivních 3D brýlí a hru Resistance 3, jenž bude stát dohromady 499 dolarů (cca 8 500 Kč). V balíčku bude také zařízení, které umožní hrát 3D hry dvěma hráčům v jedné místnosti (každý z nich uvidí svůj vlastní obraz). Podrobnější informace o PlayStation 3D monitoru naleznete na sesterském magazínu HD World.


Komentáře