Uklízecí robot Roomba podporuje iADAPT – novou technologii úklidu

Novinky | 02.11.10

Modely iRobot Roomba se považují za inteligentní robotické vysavače díky systému iADAPT, který se dokáže přizpůsobit prostředí, povrchu i množství nepořádku.

Uklízecí robot Roomba pomocí senzorů monitoruje čištěný prostor až 67krát za vteřinu a na základě vyhodnocených dat vybere z dostupných 40 pohybů ten nejvhodnější pro úklid daného místa. Kromě detektorů silně znečištěných míst také disponuje infračervenými paprsky, s nimiž registruje blížící se stěnu, zajistí zpomalení pohybu a zabrání prudkému nárazu. Pomocí dalších senzorů rozeznává výškové rozdíly a nehrozí tak pád – například ze schodů.

Systém iADAPT nedokončí úklid, dokud není každé místo přejeto průměrně 4x za jeden uklízecí cyklus. Při vybití baterie nebo po skončení úklidu se robot automaticky vrací na svoji základovou stanici Home Base. K  aplikaci iADAPT také přispívá Cleaning Head Module - čistící hlava, která se dokáže přizpůsobit různým povrchům.

 

 

Samozřejmě nic není zcela dokonalé. Daní za výdrž robotických vysavačů iRobot je poměrně malý sací výkon, který je však kompenzován několikanásobným úklidem – přejetí místa průměrně 4x za uklízecí cyklus.


Komentáře