Společnost HP potvrdila sloučení divize osobních počítačů a divize tiskáren

Novinky |

Společnost Hewlett-Packard ve středu oznámila spojení dvojice divizí Imaging and Printing Group (IPG) a Personal Systems Group (PSG). Snaží se tak zvýšit svůj obrat.

Společnost HP potvrdila sloučení divize osobních počítačů a divize tiskáren
Americká společnost Hewlett-Packard ve středu potvrdila zvěsti hovořící o plánovaném spojení divizí osobních počítačů a tiskáren. Obě divize budou seskupeny do nové jednotky pojmenované jako Printing and Personal Systems Group, kterou povede Todd Bradley, dosavadní výkonný viceprezident divize PSG, který svou pozici zastával od roku 2005.

Tento krok, o kterém se šeptalo již několik dní, reflektuje nepříliš zářnou budoucnost trhu tiskových zařízení ve srovnání s trhem osobních počítačů. Zatímco od prodeje tiskáren se během několika příštích let očekává růst okolo jednoho až dvou procent, prodej počítačů by se mohl dle analytiků International Data Corporation zvýšit až o pět procent.

Vedení společnosti HP sdělilo, že spojením dvojice divizí zefektivní svůj dodavatelský řetězec a bude moci lépe investovat prostředky ušetřené na nákladech. „Touto kombinací spojíme odvětví, v nichž si společnost HP vybudovala vůdčí postavení,“ říká CEO společnosti Meg Whitman. „Věříme, že poskytnutím toho nejlepšího v oblasti inovací zaměřených na uživatele a provozní efektivity vytvoříme optimální podmínky pro zákazníky, partnery i podílníky.“

 

Zdroj: HP.com, PCWorld.comÚvodní foto: © yellowj - Fotolia.com

Komentáře