Společnost ESET vydala linuxový antivirus pro firmy i domácnosti

Novinky | 18.04.11

Jeden z největších světových producentů bezpečnostního software, ESET, vydal dvě řešení pro uživatele systému Linux - NOD32 Antivirus 4 pro domácnosti a stejnojmenný produkt s přízviskem Business Edition pro firemní využití.

Nový antivirus je určen pro prevenci a léčbu bezpečnostních hrozeb v podobě škodlivých kódů, a to včetně těch, které byly původně vytvořeny pro operační systémy Windows či Mac OS. ESET tak reaguje na nový typ ohrožení - multiplatformní útočný malware, mezi který se řadí třeba trojský kůň Boonana, jenž využívá zranitelnosti Javy, která je přítomna ve všech zmíněných systémech. Tento trojan se šířil hlavně přes Facebook a e-maily.

Podle vyjádření Richarda Marka, generálního ředitele společnosti ESET, je díky rostoucímu využití Linuxu ve firemním i nekomerčním sektoru nezbytné, aby i uživatelé této platformy měli moderní bezpečnostní software zaručující ochranu před počítačovými útoky. S uvedením NOD32 Antivirus pro Linux je nyní ochrana dostupná pro všechny významné operační systémy.

Společně s Business edicí antivirového programu získají zákazníci také nástroj ESET Remote Administrator, s nímž mohou IT administrátoři firem jednoduše ovládat veškeré instalace firemních verzí produktu na jediné obrazovce. Bezpečnostní software společnosti ESET v současné době využívá zhruba 100 milionů zákazníků - uživatelů všech tří hlavních operačních platforem.


Komentáře