Spammeři zneužili fotbalové mistrovství EURO 2012 pro šíření nevyžádané pošty

Novinky |

Vysoce sledovanost evropského šampionátu EURO 2012 zneužili rozesílatelé nevyžádané pošty, kteří fanouškům ve falešných mailech slibovali velké finanční výhry.

Spammeři zneužili fotbalové mistrovství EURO 2012 pro šíření nevyžádané pošty
Tým Symantec Security Response zaznamenal v souvislosti s Mistrovstvím evropy ve fotbale 2012 podvodné e-mailové útoky. Nevyžádaná pošta obsahovala PDF soubor UEFA.pdf. Typická podvodná zpráva příjemci sdělovala, že vyhrál v loterii o pohár UEFA EURO 2012. Ve zbylé části zprávy spammeři příjemci detailně vysvětlovali, jak se dostali k jeho e-mailové adrese a jak se mu mezi enormním množstvím účastníků podařilo zvítězit (viz snímek obrazovky).

uefa.pdf
Příjemci byli vyzváni k zaslání vítězného identifikačního čísla, které získají vyplněním online formuláře na falešné stránce UEFA EURO 2012. Ve formuláři musí vyplnit osobní detaily, jako jsou jméno, adresa, věk, povolání a telefonní číslo. Zpráva obsahovala jednu zajímavou pasáž, ve které bylo uvedeno, že e-mailové adresy jsou získány od renomovaných společností, které reprezentují značky z jejich oboru.

uefa euro scam

Tým Norton společnosti Symantec proto varuje před podobnými útoky a podvody. Uživatelé by měli být extrémně obezřetní zejména v souvislosti s Olympijskými hrami v Londýně 2012.

 

Zdroj: TZ SymantecÚvodní foto: © Andrii IURLOV - Fotolia.com

Komentáře