Soukromý prohlížeč Firefox Focus přichází na Android

Novinky |

Společnost Mozilla koncem loňského roku uvedla nový mobilní prohlížeč určený k ochraně on-line soukromí uživatele. Ten teď přichází na Android.

Soukromý prohlížeč Firefox Focus přichází na AndroidSoukromí je chráněno blokováním mnoha webových trackerů včetně analytiky, sociálních sítí a reklamy již ve výchozím nastavení. Prohlížeč byl původně určen pro iOS, nyní je Firefox Focus k dispozici i pro Android.

Prohlížeč je záměrně osekaný až na kost. Setkáte se v něm s jediným vyhledávacím/URL panelem a tabulkou nastavení s jednoduchými přepínači pro zapnutí a vypnutí jednotlivých typů trackerů. Není zde žádná podpora panelů ani dalších menu až na nápadné tlačítko pro vymazání úplně nahoře, kterým můžete ručně smazat metadata ze svého aktuálního prohlížení. Ačkoliv ta budou zároveň smazána i automaticky poté, co aplikaci zavřete.

V porovnání s verzí pro iOS nabízí Firefox Focus pro Android pár funkcionalit navíc. K těm se řadí počítadlo reklamních trackerů, které vám poskytuje vizuální zpětnou vazbu o počtu reklam zablokovaných na stránku; či možnost deaktivace blokátoru trackerů, což je praktické v případě, že se web nenačítá správně; a upomínky k vymazán vaší historie, jestliže Firefox Focus necháte běžet na pozadí.

Stojí za zmínku, že Mozilla již nabízí plnohodnotný prohlížeč Firefox pro Android, který uživatelům taktéž nabízí podobné funkce ochrany soukromí – ty však musejí být aktivovány manuálně.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Mozilla

Komentáře