Soubory MS Office lze nyní upravovat přímo v Gmailu

Novinky |

Google ve svém Gmailu představil novou funkci, která umožní uživatelům upravovat dokumenty MS Office přijaté jako přílohy přímo z inboxu.

Soubory MS Office lze nyní upravovat přímo v GmailuV Gmailu se nyní u příloh objevila ikonka Upravit a pokud na ni uživatel klikne, soubor se automaticky překonvertuje do Google Docs, Sheets nebo Slides. Pokud by uživatel měl potřebu otevřít a upravit officový soubor přijatý e-mailovou přílohou bez změny typu souboru, doporučuje Google nainstalovat přídavek Office Editing pro prohlížeč Chrome, který umožňuje upravit soubor a uložit v původním „officovském“ formátu. Kromě této nové funkce Google také aktualizoval svou cloudovou službu Google Drive, která nyní podporuje 15 nových souborových typů včetně pps, ppsx.


Oznámení o možnosti úpravy officových příloh přímo v Gmailu přichází necelý měsíc poté, co Microsoft oznámil, že spojí své síly s Dropboxem a uživatelům této cloudové služby umožní lépe pracovat se souborvy vytvořenými v Office. Uživatelé Dropboxu mohou svá data uložená na cloudu upravovat za určitých podmínek přímo v Office 365. Bližší informace o nově přidaných možnostech v Gmailu naleznete v Google Help Center.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Microsoft

Komentáře