Sony Xperia X1 bude mít 20MPx fotoaparát

Novinky |

Známý tchajwanský webový portál zveřejnil fotografie a specifikace nového high-endového telefonu společnosti Sony s názvem Xperia X1.

Sony Xperia X1 bude mít 20MPx fotoaparátNová vlajková loď Sony, která je v rámci společnosti označována kódovým jménem Honami, bude poháněna procesorem Snapdragon 800 na frekvenci 2,2 GHz od Qualcommu a na ukládání dat bude dostupných 16 GB flashové paměti. Zařízení postavené na Androidu bude opatřené 5palcovým 1080p displejem, nejzajímavějším prvkem telefonu však bude zadní fotoaparát, který bude opatřen high-endovým 20,7megapixelovým senzorem ExmorRS.

Fotoaparát má podle všeho obsahovat tzv. Sony Lens G, což má být unikátní technologie pro zlepšení obrazu. Zajímavé tak jistě bude srovnání fotek pořízených pomocí Xperia X1 a Nokia Lumia 1020, jejíž fotoaparát má 41 MPx. I když společnost Sony ještě nepotvrdila ani to, že by na Xperia X1 pracovala, výše uvedené specifikace se shodují s těmi, jež se objevily v dubnu a květnu. Analytici předpokládají, že Xperia X1 bude oficiálně představena v září na veletrhu IFA Expo v Berlíně.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) bloomua - Fotolia.com

Komentáře