Sony Xperia C3: telefon s údajně nejlepším fotoaparátem na selfies

Novinky |

Sony vydalo nový chytrý telefon s označením Xperia C3, který má podle jeho tvrzení tu nejlepší kameru na "selfie" na světě.

Sony Xperia C3: telefon s údajně nejlepším fotoaparátem na selfies
Fotoaparát umístěný nad displejem Xperia C3 má objektiv s LED bleskem, jenž je schopen zachytit všechno v úhlu až osmdesáti stupňů. Zařízení je navíc opatřeno speciálními aplikacemi určenými přímo k pořizování tzv. "selfies". Nechybí ani speciální fotografický mód Sony Superior Auto, který inteligentně vyhodnocuje, jaké objekty fotí. Pro ty z uživatelů, kteří by chtěli pořizovat tradičnější fotografie, Sony nabízí také zadní kamerku s 8 megapixely a druhým LED bleskem.


Co se týká hardwarové stránky, je telefon poháněný čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 400 na frekvenci 1,2 GHz a k dispozici je 1GB paměti RAM, 2500 mAh baterie a 8GB interní NAND paměti, již lze rozšířit za použití microSD slotu. Telefon nabídne podporu Wi-Fi 802.11b/g/n, LTE a Bluteooth 4.0. Xperia C3 se nejprve v srpnu dostane na čínský trh, další trhy budou následovat. Není zatím jasné, kolik přesně zařízení bude stát, avšak jelikož jde o mainstreamový telefon, závratná suma to nebude.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: xperia c3

Komentáře