Sony varuje uživatele notebooků Vaio před upgradem na Windows 10

Novinky |

Společnost Sony na svých webových stránkách zveřejnila varování, podle kterého by vlastníci počítačů řady Vaio měli s přechodem na Windows 10 vyčkat minimálně do října.

Sony varuje uživatele notebooků Vaio před upgradem na Windows 10Podle Sony mají uživatelé počítačů Vaio s předinstalovanými Windows 8/8.1 vyčkat, dokud japonský gigant nevydá pro Windows 10 kompatibilní ovladače. Ty budou dostupné nejdříve v říjnu, spíše však až v listopadu. Jde o zajímavé prohlášení, vezmeme-li v úvahu, že konkurence jako Acer, Dell, Lenovo, HP či Asus s přechodem na nový operační systém problém nemá – všechny tyto firmy měly ovladače pro své notebooky připraveny již 29. července při vydání Windows 10.


Nutno podotknout, že zatímco uživatelé laptopů Vaio s Windows 8/8.1 se ovladačů nakonec dočkají, vlastníci počítačů této značky s Windows 7 mají smůlu. Tato strategie Sony není příliš překvapivá, vezmeme-li v úvahu, že japonský gigant prodal na počátku minulého roku celou svou divizi zabývající se výrobou počítačů firmě Japan Industrial Partners a podporu notebooků Vaio by tedy chtěl co nejdříve ukončit.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: microsoft

Komentáře