Sony uvažuje o nasazení Windows Phone

Novinky |

Japonská společnost Sony na rozdíl od většiny jiných výrobců mobilních telefonů nechce být závislá pouze na jednom mobilním operačním systému. Začala tedy jednat o možnostech nasazení Windows Phone.

Sony uvažuje o nasazení Windows PhoneBěhem interview pro TechRadar to oznámil šéf Sony Mobile Europe Pierre Perron s tím, že diskuze mezi Sony a Microsoftem stále pokračují. Podle Perrona Sony zkoumá možnost užívání samotných Windows Phone a ve hře je také nasazení mobilní platformy Microsoftu vedle jiné platformy. O možnosti nasazení dvou operačních systémů (konkrétně Windows Phone a Androidu) na jedno zařízení tento týden na veletrhu CES mluvili představitelé Intelu, když představili procesor, který je s oběma těmito platformami plně kompatibilní.

Není zatím jasné, kdy by Sony mohlo zařízení s Windows Phone vydat. Informace o rozhovorech mezi Sony a Microsoftem ohledně Windows Phone se poprvé objevily na konci minulého roku, když portál The Information tvrdil, že Sony plánuje vydat telefon na platformě od Microsoftu v polovině roku 2014. The Information tehdy citoval zdroje dobře obeznámené s průběhem jednání. Jak podotkl Perron, Android je a nejspíše i nadále bude nejpoužívanějším operačním systémem, avšak diverzifikace nikdy nemůže uškodit.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © arska n - Fotolia.com

Komentáře