Sony: kvůli virtuální realitě bude muset vzniknout nový systém hodnocení

Novinky |

Do her ve virtuální realitě se hráči dokáží ponořit více než do klasických videoher, kvůli čemuž bude podle šéfa Sony muset vzniknout zcela nový ratingový systém.

Sony: kvůli virtuální realitě bude muset vzniknout nový systém hodnocení
Jak uvedl šéf PlayStationu Shuhei Yoshida, inženýři Sony testovalo možný dopad násilí ve virtuální realitě na lidský mozek a došli k názoru, že hry ve virtuální realitě jsou „silnější“ než tradiční videohry. Na druhou stranu by Sony podle Yoshidy nerado limitovalo vývojáře v tom, co mohou vytvářet „Pokud máte štěstí, nikdy se v reálném životě nesetkáte s tím, že by vám někdo přiložil pistoli k hlavě. To je dost děsivé, že? Ve virtuální realitě to lze ale velmi snadno nasimulovat. A je to intenzivní. V jedné z našich demoverzí může dojít k tomu, že vás někdo pobodá. A to je opravdu silný zážitek,“ uvedl Yoshida.


A zážitek je to podle Yoshidy tak silný, že by v budoucnu měl vzniknout zcela nový systém ratingu, který by lidem lépe sděloval, jaký typ obsahu si kupují. Virtuální realita by však neměla být nějakým strašákem, podle Yoshidy může totiž lidem naopak pomoci tím, že jim umožní navodit pozitivní pocity.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: sony

Komentáře