Sony končí s výrobou OLED televizorů

Novinky |

Pokud se chystáte na koupi OLED televizoru od společnosti Sony, možná byste měli své rozhodnutí přehodnotit, jelikož japonská firma plánuje jejich produkci ukončit.

Sony končí s výrobou OLED televizorůPodle informací portálu Nikkei se Sony plánuje namísto vývoje OLED TV zaměřit na výrobu levnějších 4K Ultra HD televizorů. Sony bylo první společností, která se do výroby OLED TV v roce 2008 pustila. Od té doby projevila svůj zájem o vstup do této oblasti řada dalších výrobců, avšak vyskytla se řada problémů - tím největším je krátká životnost. V důsledku toho se na trhu objevilo jen omezené množství OLED produktů. Na druhou stranu 4K LCD jsou nejen levnější, ale jejich výroba je také jednodušší.


Vezmeme-li v úvahu, že Sony má na trhu s 4K televizory vedoucí postavení (dodává na globální trh přes 20 % z celkového počtu prodaných televizorů), dává tento krok pro Sony zcela jistě smysl. Podle informací Nikkei budou 4K modely v tomto roce tvořit čtyřicet až padesát procent celkové nabídky Sony. Japonská společnost spolu s opuštěním trhu s OLED plánuje propustit také 20 % zaměstnanců své divize zabývající se spotřebitelskými produkty.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © SSilver - Fotolia.com

Komentáře