Sony definitivně končí s minidisky

Novinky |

Společnost Sony před téměř dvěma lety oznámila, že plánuje z prodeje stáhnout přehrávač minidisků, které se prodávají již 21 let. A nyní je už jasné, že poslední kusy opustí výrobní linky příští měsíc.

Sony definitivně končí s minidisky
Přehrávač minidisků od Sony představený v roce 1992 byl schopen přehrávat hudbu na malých optických discích. Cílem minidisků bylo, aby byly jejich přehrávače skladnější než ty pro běžná CD a vešlo se na ně 80 minut hudby. Formát se však nikdy masivně nerozšířil, a to především ze dvou důvodů. Tím prvním byla cena, která byla poměrně vysoká a ani v dalších letech se nesnižovala. Druhým problémem byl nedostatek obsahu dostupného na minidiscích. V důsledku toho je MiniDisk oblíbený prakticky pouze v Japonsku.

Zajímavé tak je, že se Sony rozhodlo držet formát tak dlouho při životě i přes to, že nevyhrál bitvu s kompletními disky v devadesátých letech a už vůbec neměl šanci v digitální éře, kterou v roce 2001 nastartoval iPod. Ukončení prodeje se tak není co divit, obzvláště vezmeme-li v úvahu nedávné restruktualizační změny, jež Sony ohlásilo.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Hanik - Fotolia.com


Související články
Komentáře