Sony chystá neotřelý vstup na trh tabletů

Novinky |

Dlouho očekávaný vstup společnosti Sony na trh tabletů se uskuteční koncem letošního roku. Těšit se můžeme na dva modely postavené na nejnovější verzi open-source operačního systému Google Android.

Sony chystá neotřelý vstup na trh tabletůGalerie


Tablety představené na úterní tiskové konferenci v Tokiu, jež ve svém vývojovém cyklu nesou označení S1 a S2, budou celosvětově uvedeny na trh v posledním kvartálu letošního roku. Společnost Sony již dříve prohlásila, že se na tento trh nepožene, dokud nebude mít něco, s čím bude opravdu spokojena. S čím že tedy hodlá prorazit?

Model S1 nabídne 9,4“ displej a na první pohled se podobá většině konkurenčních tabletů. Po bližším prozkoumání však zjistíte, že byl za pomoci imitace klipsy vyveden v mírně klínovitém tvaru. Dle společnosti má netypický tvar usnadnit a zpříjemnit jeho držení.

Další raritku představuje vestavěný infračervený vysílač, díky kterému budete moci ovládat příslušnou elektroniku po celém domě. Nabízí se také možnost streamovat video a audio prostřednictvím DLNA sítě. Uživatelé tabletu tak budou například schopni zakoupit film prostřednictvím služby Qriocity a následně jej skrze Wi-Fi přehrát na svém televizoru.

Oproti tomu model S2 bude disponovat dvojicí 5,5“ sklopných obrazovek, takže jej bude možné přenášet i v kapse od saka, jak v úterý předvedl Kunimasa Suzuki, viceprezident divize spotřební elektroniky a služeb japonského výrobce Sony.

Sony S2 se dále pochlubí certifikací PlayStation Certified, která mu umožní provozovat novou „androidí“ generaci softwaru od Sony. Během hraní vás svrchní obrazovka zavede do dějiště hry, zatímco ta spodní vám ji umožní dotykově ovládat.

Oba tablety poběží na Androidu 3.0 a pohánět je bude dvoujádrový procesor Nvidia Tegra 2. Jak se již pomalu stává dobrým zvykem, budou na čelní i zadní straně disponovat kamerkou a zprostředkují připojení do Wi-Fi i 3G sítě. Na cenu a konkrétní datum zahájení prodeje si budeme muset ještě počkat.


Komentáře