Sony chce přenést hry z PlayStationu na Android a iOS

Novinky |

Japonská společnost Sony oznámila, že vytváří novou divizi s názvem ForwardWorks, jejímž cílem bude přinést oblíbené hry určené pro konzole PlayStation na operační systémy Android a iOS.

Sony chce přenést hry z PlayStationu na Android a iOS
Nová divize, kterou povede šéf Sony Computer Entertainment pro Japonsko a Asii Atsushi Morita začne fungovat od 1. dubna. Na tento den je také naplánováno spojení Sony Computer Entertainment a Sony Network Entertainment International, z nichž vznikne Sony Interactive Entertainment. „Cílem ForwardWorks bude přenést oblíbené tituly a herní charaktery z PlayStationu na chytrá zařízení - především mobilní telefony,“ uvedl Morita na oficiálním blogu.


Lze jen doufat, že tentokrát se vstup Sony na trh se smartphony podaří lépe než v minulosti. Nutno podotknout, že projekt Sony PlayStation Mobile, jehož cílem bylo nabídnout vybrané tituly jak na konzoli PS Vita, tak na smartphonech, a přenést některé hry PS1 na telefony Sony Xperia, byl ukončen minulý rok. Na hry pro smartpony se začíná zaměřovat i konkurenční společnost Nintendo - její hra Miitomo je v současné době nejoblíbenějším titulem pro iOS v Japonsku.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: PCW.com

Komentáře