Tři nové digitální zrcadlovky Sony Alfa

Novinky | 19.05.09

Sony rozšiřuje produktovou řadu digitálních zrcadlovek Alfa o modely α230, α330 a α380.

Nejnovější digitální zrcadlovky Sony AlfaModel α230 je podle tvrzení Sony nejmenší digitální zrcadlovkou na světě se snímačem velikosti APS-C a stabilizátorem obrazu integrovaným v těle aparátu. Díky svým kompaktním rozměrům se tak hodí zejména na výlety, na kterých si chcete pořídit kvalitní fotografie, aniž byste s sebou museli nosit objemné tašky s vybavením. Rozložení ovládacích prvků bylo přepracováno a zároveň byl snížen jejich počet, přepracováno bylo také rozhraní na 2,7-palcovém LCD displeji. Na výběr máte šest různých režimů scén - průvodce na displeji vybranou scénu vysvětlí a přidá ukázkový snímek ilustrující předpokládaný výsledek. Grafické zobrazení také ukazuje, jak zvolené nastavení expozice ovlivní výsledný snímek.Modely α330 a α380 jsou vybaveny funkcí Quick AF Live View pro akční „freestyle“ fotografování - tento systém z dílny Sony spojuje přednosti náhledu v reálném čase s rychlým a přesným automatickým ostřením i při pohybujících se fotografovaných objektech. Nový 2,7palcový LCD displej je podle informací pocházejících od výrobce jasnější, takže usnadňuje kompozici při denním světle, a vyklápí se nahoru nebo dolů (kromě modelu α230) ve větším úhlu.

O zobrazovací kvalitu se stará CCD snímač velikosti APS-C ve spolupráci s procesorem BIONZ, který je použit i u jiných fotoaparátů řady α. Procesor BIONZ je také základem pro rychlou odezvu nových aparátů – umožňuje sériové snímání rychlostí až 2,5 snímku za sekundu (v režimu Live View rychlostí 2 snímků za sekundu – pouze u modelů α330 a α380).  Nový režim autospouště pořídí sérii 3 nebo 5 obrazových políček, aby nevznikaly pokažené portréty nebo snímky skupin, když někdo mrkne v nevhodnou chvíli.

Stejně jako všechny ostatní fotoaparáty Alfa, také nové modely obsahují stabilizátor SteadyShot INSIDE, který zajišťuje ostřejší záběry při fotografování z ruky. Stabilizátor umístěný v těle vyrovnává pohyb aparátu, když nemáte po ruce stativ.


Všechny modely je možné připojit k jakémukoli HD Ready/Full HD televizoru a prohlédnout si fotografie na obrazovce ve vysokém rozlišení. Podpora technologie PhotoTV HD zajistí zobrazení snímků na kompatibilních televizorech BRAVIA.  Novinkou u fotoaparátů Alfa je funkce BRAVIA Sync umožňující prohlížení fotografií a ovládání dalších funkcí fotoaparátu pomocí dálkového ovladače televizoru.  Další možností je vyjmout volitelnou paměťovou kartu Memory Stick a na ní přenést snímky do některého ze stále se rozšiřující řady HD zařízení. Patří mezi ně například notebooky VAIO, herní konzole PLAYSTATION 3, digitální fotorámečky nebo fototiskárny Sony.


Modely α230 a α330 budou na českém trhu k dostání od června. Model α380 během července tohoto roku. Ceny zatím výrobce neupřesnil.


Komentáře