Sociální síť So.cl společnosti Microsoft je nyní dostupná pro všechny

Novinky |

Experimentální sociální síť So.cl, jež má studentům pomáhat při vyhledání informací, se nyní otevírá široké veřejnosti.

Sociální síť So.cl společnosti Microsoft je nyní dostupná pro všechny
Projekt z produkce společnosti Microsoft nesoucí název So.cl kombinuje koncept sociální sítě a internetového vyhledávače a jeho hlavním cílem má být podpora studentů při vyhledávání a sdílení informací týkajících se různých vědních oborů. So.cl tedy nemá představovat dalšího zástupce do řady již existujících „tradičních“ sociálních sítí, nýbrž má disponovat minimální sadou funkcí.

Microsoft očekává, že budou studenti nadále využívat stávající sociální sítě jako Facebook, Twitter nebo LinkedIn a vyhledávací nástroje typu Bing a Google. So.cl má pak dle Microsfotu uživatelům pomoci sdílet zajímavé webové stránky a multimédia, jež jim mohou pomoci při studiu.

Kromě sdílení internetového obsahu včetně videí při komunikaci v reálném čase (kterážto funkce je označena jako Video Party) umožňuje So.cl tvorbu tzv. Rich Posts, což jsou stránky sestavené z vybraného webového obsahu.

Sociální síť So.cl je vyvíjena skupinou Microsoft Research FUSE Labs ve spolupráci s americkými univerzitami University of Washington, Syracuse University a New York University a stále je považována za experimentální a výzkumný projekt. Sociální síť byla spuštěna již v prosinci minulého roku, avšak přístup k ní měli pouze studenti jmenovaných univerzit.

Na sociální síť se nyní můžete přihlásit prostřednictvím svého účtu na Facebooku či Windows Live. Dle tvrzení Microsoftu nebude So.cl ve výchozím nastavení nijak zasahovat do vašeho profilu na Facebooku, nicméně tuto volbu bude možné změnit. Data zveřejněná na So.cl pak budou veřejně dostupná všem návštěvníkům, pakliže je neoznačíte jako soukromá.

 

Zdroj: PCWorld.com So.clÚvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com

Komentáře