Snowden promluvil o nutnosti vývoje nových bezpečnostních technologií

Novinky |

Bývalý zaměstnanec americké agentury NSA Edward Snowden na hackerské konferenci upozornil na potřebu vývoje jednoduchých technologií, které znemožní špehování běžných lidí vládami na celé planetě.

Snowden promluvil o nutnosti vývoje nových bezpečnostních technologií
Snowden promluvil v sobotu k účastníkům hackerské konference HOPE skrze videokonferenci z Moskvy a uvedl, že jeho cílem je věnovat většinu svého času propagaci technologií, jež lidem umožní komunikovat anonymně a šifrovat zprávy. "Vy, kteří se nyní nacházíte v této místnosti, máte schopnosti a prostředky ke zlepšení budoucnosti tím, že budete na základní lidské právo na soukromí myslet při tvorbě programů a protokolů, které používáme každý den," uvedl Snowden ke stovkám hackerů shromážděným v auditoriu v New Yorku. Snowden se nevyjádřil, v jaké fázi je jeho žádost o prodloužení azylu v Rusku, již podal na počátku července.


Na konferenci HOPE se i díky Snowdenovi více mluvilo o technikách a možnostech ochrany před špehováním ze strany vlád. Představen byl například systém s názvem SecureDrop, který umožňuje anonymně zasílat dokumenty novinářům. Podle Reuters byla na HOPE přednesena asi stovka prezentací týkajících se hackingu. Spojené státy chtějí Snowdena na svém území soudit za špinoáž a další trestné činy.

 

Zdroj: ReutersÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře