Snowden bude živě odpovídat na otázky veřejnosti

Novinky |

Známý whistleblower Edward Snowden, který z agentury NSA vynesl řadu prezentací a dokumentů dokazujících špionážní techniky americké vlády, bude 24. ledna živě odpovídat na otázky.

Snowden bude živě odpovídat na otázky veřejnostiJe to podruhé od června minulého roku, co se Snowden rozhodl na podobné akci podílet. Live streaming bude přístupný v pátek v 10 hodin dopoledne našeho času na webu freesnowden.is. Snowden v současné době stále pobývá v Rusku, kam se dostal v minulém roce přes Hong Kong a stále nedává příliš často rozhovory. Více zapojit do veřejného dění se Američan rozhodl zapojit až v prosinci minulého roku, kdy poskytl rozhovor pro The Washington Post, přičemž následně se objevil na britském televizním kanálu.


V nedávném rozhovoru pro The New Yorker se Snowden odmítavě vyjádřil k tomu, že je ruský špeh s tím, že je to "absurdní". Snowden bude 23. ledna odpovídat na otázky, které veřejnost může zasílat přes Twitter za použití hashtagu #AskSnowden. Otázky se později objeví na freesnowden.is/asksnowden, takže i když má jít o live přenos, odpovědi si budete moci následně přečíst kdykoli na webu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: pcworld.com

Komentáře