Snapchat překonal Twitter v počtu uživatelů

Novinky |

Společnost Snapchat oznámila, že její sociální aplikaci v současné době na denní bázi využívá již přes 150 milionů uživatelů.

Snapchat překonal Twitter v počtu uživatelůByly časy, kdy Twitter byl druhou největší sociální sítí po Facebooku. Ty jsou však pryč - v současné době mají větší uživatelskou základnu než Twitter aplikace jako Messenger, Instagram, WhatsApp a nově také Snapchat. Twitter se proto před několika měsíci rozhodl, že svou aplikaci na iOS přesune z kategorie „Sociální" do kategorie „Zpravodajství", kde se stal okamžitou jedničkou.

Jak se nyní ukazuje, šlo o chytré rozhodnutí, jelikož konkurence na rozdíl od Twitteru neustále roste. Zatímco počet uživatelů Twitteru se podle posledních statistik zastavil na 136 milionech, aplikaci Snapchat nyní používá přes 150 milionů uživatelů. Jak uvedl minulý týden na konferenci Code šéf Twitteru Jack Dorsey, management této firmy si je problémů vědom a snaží se nimi bojovat. Během následujících měsíců proto Twitter částečně uvolní svůj limit 140 znaků tak, že se do něj nebudou započítávat jména, fotografie, GIFy, videa či citace.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: (c) arrow - Fotolia.com

Komentáře