Smart TV od Samsungu zobrazují nechtěné reklamy

Novinky |

Jen pár dnů poté, co se objevily informace, podle nichž chytré televizory od Samsungu údajně odposlouchávají své uživatele, má jihokorejská společnost další problém.

Smart TV od Samsungu zobrazují nechtěné reklamyNěkolik uživatelů chytrých televizorů Samsungu si podle nových informací stěžuje na to, že jejich TV vkládají reklamy do videí, která mají uživatelé lokálně uložena, a následně tyto reklamy zobrazují několikrát do hodiny. "Každý film, který si přehraji, běží nerušeně 20 - 30 minut a následně se zobrazí reklama na Pepsi - nejen audio, ale čistokrevná televizní reklama. Dnes se mi to stalo u šesti filmů," uvedl jeden uživatel na webu Reddit. Australská divize Samsungu se následně k celé věci vyjádřila s tím, že jde o chybu, kterou zapříčinila nedávná aktualizace softwaru, jež nebyla zamýšena pro australský trh. Problém by měl být během několika dnů vyřešen. Samsung však dále neuvedl, zda mohou s řešením v dohledné době počítat i uživatelé mimo Austrálii.


Někteří uživatelé byli schopni reklamy vypnout tím, že v nastavení svých televizorů odmítli pravidla ochrany osobních dat Yahoo. To lze učinit kliknutím na Smart hub - Podmínky užívání – Pravidla ochrany soukromí Yahoo a zvolením možnosti "S pravidly ochrany osobních dat Yahoo nesouhlasím".

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: samsung


Související články
Komentáře