Smart TV od Samsungu budou příští rok zvládat hry pro PlayStation

Novinky |

Samsung spojil síly se Sony a díky tomu v první polovině příštího roku přinese službu PlayStation Now na svoje (vybrané) chytré televize.

Smart TV od Samsungu budou příští rok zvládat hry pro PlayStationDíky tomu budou uživatelé moci hrát hry pro PlayStation, aniž by si museli kupovat samotnou konzoli. Přesto si budou muset zakoupit minimálně ovladač Sony Dualshock.

Služba PlayStation Now bude na televizích od Samsungu dostupná jako aplikace, k níž se bude možné dostat skrze Smart Hub, a bude podporovat veškeré funkcionality, včetně schopnosti získávat přímo ve hrách trofeje, hrát online s přáteli a ukládat své herní úspěchy na cloud.

PlayStation Now je herní streamovací služba, která je schopna přinést herní tituly pro PlayStation 3 na zařízení PlayStation 4, PlayStation Vita či televize řady Bravia. V současnosti je služba dostupná v betaverzi a nabízí asi 200 titulů pro PS3. Sony navíc plánuje, že v rámci služby brzy nabídne i hry pro PS2 a PS4. Pro „bezztrátový“ herní zážitek je nutné mít internetové připojení o rychlosti alespoň 5 Mb/s.

Služba PS Now bude zpočátku k dispozici pouze spotřebitelům ve Spojených státech a v Kanadě, a bude představena na veletrhu Consumer Electronics Show, který se uskuteční v Las Vegas od 6. do 9. ledna. Zda a kdy se služba dostane i do Evropy, zatím není jasné.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře