Smart TV od LG ukládaly data o uživatelích

Novinky |

Chytré televizory od společnosti LG podle nových informací shromažďovaly data o svých uživatelích i tehdy, když byla tato funkce vypnutá.

Smart TV od LG ukládaly data o uživatelíchLG v oficiálním prohlášení uvedlo, že za celou věcí stojí softwarová chyba a jeho technici pracují na aktualizaci firmwaru, jež problém odstraní. „LG lituje tohoto jednání a problémů, které mohly uživatelům způsobit. I nadále se budeme snažit, aby naši uživatelé byli s našimi produkty co možná nejvíce spokojení," uvedla společnost v oficiálním prohlášení. Podle zveřejněných informací chytré televizory LG ukládaly informace o tom, jaké kanály uživatelé sledují a dokonce i názvy dat, jež uživatelé streamovali na své domácí síti.


Aktualizace firmwaru by podle vyjádření společnosti měla zamezit přenosu dat, když bude tato funkce v nastavení televizorů vypnutá - tak, jak to původně bylo zamýšleno. LG trvá na tom, že mezi shromažďovanými daty nebyly žádné osobní informace a žádná přenášená data nebyla ukládána na jeho serverech. Tomu se však podle expertů chce jen stěží věřit.

 

Zdroj: DailyTechÚvodní foto: lg.cz

Komentáře