Služba mojeID se těší překvapivému zájmu, za tři dny má již 1 000 uživatelů

Novinky | 29.10.10

Počet webů a online služeb vyžadujících registraci stále roste a úměrně s ním stoupají i nároky kladené na naši paměť. Služba mojeID však před třemi dny začala nabízet jednotné přístupové údaje, které již vzbudily zájem u tisíce českých uživatelů.

O spuštění služby mojeID, jež vám umožní přihlásit se pomocí jedinečného loginu a hesla na všechny weby podporující technologii MojeID, popřípadě OpenID, jsme vás informovali před dvěma dny. Neuplynuly však ani celé tři dny od spuštění služby a sdružení CZ.NIC eviduje první tisíc zájemců. Jubilejní registrace byla provedena dnes v poledne, největší zájem o službu byl ale prozatím v den jejího spuštění, kdy si uživatelé založili přibližně 600 mojeID účtů.

„Zájem o mojeID nás velice příjemně překvapil. Určitě jsme nečekali, že první tisíc přijde tak brzy. Je evidentní, že služba uživatele českého internetu oslovila a že vidí její využití. Tento zájem je jasným signálem pro provozovatele internetových služeb. Pokud budou chtít zavést a využívat mojeID v rámci své služby, stačí, aby navštívili internetové stránky www.mojeid.cz, kde se dozví více podrobností. Díky tomu, že je mojeID založeno na standardu OpenID, nemusí se obávat technických komplikací či vysokých nákladů na implementaci technologie. Většinu práce za ně vyřeší volně dostupné nástroje,“ dodal k prvnímu významnému jubileu Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.


Komentáře