Skype pro Windows Phone konečně v plné verzi

Novinky |

Divize společnosti Microsoft vyvíjející program Skype vypustila plnou verzi klienta určeného pro mobilní OS Windows Phone.

Skype pro Windows Phone konečně v plné verzi
Aplikace Skype je konečně dostupná v plné verzi také pro uživatele mobilní platformy Windows Phone. Doposud byla k dispozici pouze beta verze vypuštěná před necelými dvěma měsíci. Nutno zmínit, že na ostatních mainstreamových mobilních platformách jako Android, iOS, Symbian i desktopových platformách jako Windows a Mac je Skype k dispozici již delší dobu. Podle příspěvku na oficiálním blogu divize Skype čítá komunita využívající tuto IM službu na 200 milionů uživatelů.

Společnost Skype byla založena v roce 2003 se sídlem v Lucembursku a minulý rok v říjnu ji zakoupil Microsoft za 8.5 miliard dolarů. K akvizici Microsoft sdělil, že bude Skype integrovat do svých produktů, avšak neomezí dostupnost populárního telefonního klienta na ostatních platformách.

Aplikace Skype pro Windows Phone, jež umožňuje komunikaci přes 3G, 4G i WiFi sítě, přidává oproti beta verzi několik nových funkcí, jako jsou video hovory v portrait módu, pozvánky nebo blokování kontaktů. V demonstračním videu si můžete prohlédnout běh aplikace v praxi.

Aplikace byla také testována a certifikována pro sedm modelů smartphonů z produkce výrobců HTC, Samsung a Nokia. Konkrétně se jedná o zařízení Lumia 710, Lumia 800 a Lumia 900 od Nokie, Titan a Radar od HTC a Focus S a Focus Flash od Samsungu.

Skype pro Windows Phone vypadá na první pohled přívětivě, nicméně uživatelé si již stěžují na několik zásadních nedostatků. Předně nelze přijímat hovory, pokud není aplikace spuštěná na popředí, což je poměrně nepříjemná skutečnost, neboť uživatelé IM klienty používají během práce s jinými aplikacemi. Dle odezvy uživatelů rovněž aplikace nefunguje, pokud je smartphone připojen k počítači přes USB kabel. Sama divize Skype pak varuje, že standardní příchozí hovory, notifikace či upozornění na nízký stav baterie mohou ukončit probíhající hovor.

 

Zdroj: PCWorld.com Blogs.skype.comÚvodní foto: © lassedesignen - Fotolia.com

Komentáře