Skupina hackerů ukradla software za stovky milionů dolarů

Novinky |

Čtyři hackeři byli ve Spojených státech obviněni z průniku do počítačových sítí velkých technologických firem a americké armády, při nichž ukradli technologie a software za stovky milionů dolarů.

Skupina hackerů ukradla software za stovky milionů dolarůNa svých stránkách to oznámilo americké ministerstvo spravedlnosti. Podle oficiálního vyjádření se čtyři muži mezi lednem 2011 a březnem 2014 nabourali do počítačových sítí společností Microsoft, Epic Games, Valve, Zombie Studios a americké armády, přičemž ukradli doposud nevydaný software, zdrojový kód, obchodní tajemství, patenty chráněná díla a další předměty duševního vlastnictví. Zcizen byl například software a data související s herní konzolí Xbox One a herním systémem Xbox Live nebo doposud nevydané tituly jako Call of Duty: Modern Warfare 3 a Gears of War 3.


Americké armádě pak hackeři ukradli tréninkový software pro piloty vrtulníků Apache, který má podle ministerstva spravedlnosti hodnotu mezi 100 a 200 miliony dolarů. Skupina údajně používala zejména kradená přihlašovací jména a hesla zaměstnanců, hledala však i chyby v SQL databázích. Celkem jsou čtyři muži obviněni z osmnácti zločinů, za něž jim hrozí až deset let vězení.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: pcworld.com

Komentáře