Síť PlayStation Network byla přes víkend napadena hackery

Novinky |

Společnost Sony v pondělí ráno oznámila, že opět zprovoznila svou službu PlayStation Network poté, co byla o víkendu nefunkční kvůli útokům hackerů.

Síť PlayStation Network byla přes víkend napadena hackerySony na svém oficiálním blogu uvedlo, že jeho PlayStation Network nefungovala kvůli mohutným útokům typu DDoS (denial of service), které zahltily systémy společnosti požadavky, což vedlo k jejich zhroucení. Data všech 53 milionů uživatelů této služby jsou však údajně v pořádku a hackeři se ani nesnažili jich zmocnit. K útoku se v neděli na Twitteru přihlásil uživatel @LizardSquad, podle něhož měl útok zatlačit na Sony, aby více investovalo do své sítě.


"Další velká společnost, která neinvestuje své obrovské zisky do uživatelských (PlayStation Network) služeb. Skončete se svou chamtivostí," stálo v neděli v příspěvku na Twitteru. Lizard Squad údajně útočil také na servery tvůrců známé online hry World of Warcraft, Blizzard Entertainment. Padla také hrozba ohledně útoku na Xbox Live Network, přičemž někteří uživatelé měli v neděli problém s jejím užíváním. Mluvčí Microsoftu v pondělí pouze uvedl, že všechny systémy jsou již funkční. 

 

Zdroj: ReutersÚvodní foto: PCW.com

Komentáře