Sharp se pochlubil displejem pro smartphony se 736 ppi

Novinky |

Společnost Sharp představila nový čtyřpalcový displej pro chytré mobilní telefony, který nabízí vysoce nadstandardní hustotu pixelů.

Sharp se pochlubil displejem pro smartphony se 736 ppiVýrobci v současné době více než kdy dříve používají k odlišení svých telefonů od konkurence displeje s vysokým rozlišením. Samsung Galaxy Note 4 má 5,7palcový displej s rozlišením 2 560 × 1 440 pixelů s hustotou pixelů 518 ppi, zatímco LG G3 nabízí to samé rozlišení na o něco menším 5,5palcovém displeji s 534 ppi. Zmíněné vlajkové lodě Samsungu a LG se však nemohou rovnat nejnovějšímu displeji od Sharpu. Ten měří 4,1 palce, avšak uživatelům nabídne rozlišení 2 560 × 1 600 pixelů, tedy 736 ppi.


Nevýhodou je, že 4,1palcový displej je podle dnešních standardů pro většinu uživatelů příliš malý. I když smartphony se 4palcovými displeji se stále ještě na trhu objevují, rozhodně nejde o high-endová zařízení. Na druhou stranu dostat tolik pixelů na tak malou plochu podle Sharpu nebylo vůbec snadné. A i když nejde o 4K Ultra HD rozlišení, společnost tvrdí, že její displej nabídne stejnou kvalitu obrazu jako 6palcový 4K displej. Sharp začne displej výrobcům distribuovat příští rok a na prvních telefonech by se měl objevit v roce 2016.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: sharp

Komentáře