Seznam.cz svou poslední chybějící službou vzdává hold Cimrmanovi

Novinky |

Největší z Čechů a klasický všeuměl, spisovatel, myslitel, vynálezce, skladatel, dramatik, filosof a „vše na co si vzpomenete“ – Jára Cimrman – se v říjnu dočká své vlastní internetové služby. Na co všechno se můžeme těšit?

Seznam.cz svou poslední chybějící službou vzdává hold CimrmanoviGalerie


„Teprve teď se heslo "Seznam, najdu tam, co hledám" stalo pravdivým, když se přiblížilo firemnímu heslu Cimrmanova slavného informačního šapitó – všechno víme, odpovíme. Na webu jarmara.at najdou příznivci Cimrmanova díla všechno, vlastně i to, co původně

Jarmara.at, tak se nazývá nová ryze česká služba, jejíž vznik umožnilo spojení sil portálu Seznam.cz, Divadla Járy Cimrmana a mnohých cimrmanologů. Webová prezentace bude almarou naskládanou informacemi o životě a díle největšího z Čechů, Járy Cimrmana. Zájemci se budou moci imaginárně přehrabovat šuflíky naditými známými i méně známými hláškami z her i přednášek a objevovat zapadlé cimrmanovské materiály. Vznikne tak Seznam světa podle Járy Cimrmana.

Již ve svých počátcích měl Seznam.cz velkou spojitost s Járou Cimrmanem. První stránky, které Ivo Lukačovič udělal, byly právě s tematikou Járy Cimrmana. Je to symbolické, že se právě po patnácti letech opět spojí osud Járy Cimrrnana a Seznam.cz,“ uvedl ke spolupráci Pavel Zima, výkonný ředitel společnosti Seznam.cz.

Budujte odkaz největšího z Čechů

Nová, respektive Poslední chybějící, služba společnosti Seznam.cz se sice rozběhne v říjnu, ale už teď hledá svého správce na plný roční úvazek. Pokud patříte mezi zaryté příznivce tohoto pověstmi opředeného velikána, můžete si své cenné a nezaměnitelné vědomosti otestovat v krátkém kvízu na webu služby. Pokud se ukážete jako skoroznalec nebo opravdový všeznalec, dozvíte se více o jednotlivých kolech výběrového řízení, respektive jejich úkolech.

Výběrové řízení bude mít tři základní kola a jen ti nejlepší, tedy největší znalci života a díla Járy Cimrmana, potom předstoupí před odbornou cimrmanovskou komisi. Popis požadavků na danou pozici bude již ve čtvrtek k nahlédnutí na serveru Spráce.cz. V televizi a na internetu také během září poběží náborová kampaň.


Komentáře