90 000 sexuálních delikventů bylo odstraněno z MySpace

Novinky | 05.02.09

Sociální síť MySpace odhalila informaci o tom, že se jí podařilo během posledních dvou let identifikovat a odstranit ze své sítě na 90 000 profilů amerických sexuálních delikventů.

Sociální síť s více než 125 milióny uživatelů (informovali jsme vás zde) zablokovala účty všem provinilcům, kteří porušili pravidlo o zveřejňování zakázaných obscénních materiálů, a předala informace o nich americkým úřadům. MySpace se tímto zapojila do kampaně vůči sexuálním delikventům, která je vedena vrchními návladními z různých státu USA.

 

„Tito odsouzení provinilci si na MySpace vytvořili účty pod svými skutečnými jmény a na nich odhalili své absolutně nepřípustné chování,“ řekl vrchní návladní Connecticutu, Richard Blumenthal. „MySpace se od těchto nebezpečných provinilců musí okamžitě očistit.“

 

Zástupci MySpace uvedli, že k odhalení sexuálních delikventů používají software Sentinel, který obsahuje databázi jmen, fotek, dat narození, emailových adres a účtů internetových komunikátorů více než 700 000 registrovaných sexuálních delikventů v USA.

 


Komentáře