Setkání s Timem Cookem bylo vydraženo za 12 milionů korun

Novinky |

Neznámá osoba si za 610 000 dolarů (v přepočtu dvanáct milionů korun) koupila možnost krátce se sejít se šéfem Apple Timem Cookem.

Setkání s Timem Cookem bylo vydraženo za 12 milionů korunAukci pořádala organizace Charity Buzz a vítěz byl jasný již několik minut po jejím začátku. Celkem bylo dáno 86 nabídek, z nichž většina pocházela od firem, které již s Apple obchodují. Vítěz aukce si s sebou může do centrály Apple v Cupertinu přivést ještě jednoho hosta. Obě osoby budou muset podepsat prohlášení o tom, že z rozhovoru s Cookem nezveřejní ani slovo a během setkání nemůžou blogovat ani tweetovat. Oba budou muset také projít bezpečnostní kontrolou.


Charity Buzz původně kávu s Cookem ocenilo na "pouhých" 50 000 dolarů, což je jen zlomek vydražené ceny. Celých 610 000 dolarů půjde pro centrum RFK pro spravedlnost a lidská práva. Vítěz aukce si musí hradit vlastní ubytování a cestu, což však po zaplacení šesti set tisíc dolarů jistě nebude takový problém. I když někdo by si mohl myslet, že 610 000 dolarů za krátké setkání s Cookem je příliš, nemusí to být pravdou. V minulém roce někdo zaplatil 3,4 milionu dolarů za oběd s investorem Warrenem Buffettem.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře