Šéf Snapchatu: reklamy příjdou již brzy

Novinky |

Šéf společnosti Snapchat potvrdil to, o čemž se spekuluje již několik měsíců: v oblíbené aplikaci se začnou objevovat reklamy.

Šéf Snapchatu: reklamy příjdou již brzyČtyřiadvacetiletý Evan Spiegel příchod reklam potvrdil během rozhovoru v tomto týdnu s tím, že první vlna reklam se objeví v aplikaci v sekci Snapchat Stories - mezi fotografiemi a videem, které uživatelé sdílejí. Spiegel nezvolil taktiku Marka Zuckerberga z Facebooku, který reklamy prezentuje jako něco, co má život uživatele obohatit. "Prostě se na ně podíváte, když budete chtít, a nepodíváte, pokud chtít nebudete," uvedl Spiegel s tím, že Snapchat bude zobrazovat zatím pouze generické reklamy bez zaměření na konkrétního uživatele.


Nutno podotknout, že Snapchat o svých uživatelích neshromažďuje takové množství informací jako Google či Facebook, kteří následně reklamy dle profilů jednotlivých uživatelů cílí. Snapchat byl před několika týdny při nové vlně financování, do níž se zapojí mimo jiné i Yahoo, oceněn na deset miliard dolarů. Není zatím jasné, kdy přesně se reklamy ve Snapchatu objeví, ani to, jakou další strategii má firma v tomto ohledu do budoucna.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Minerva Studio - Fotolia.com

Komentáře