Šéf Nokie: smartphony s vícejádrovými procesory jen zbytečně vybíjejí baterii

Novinky |

Podle šéfa Nokie Stephena Elopa dvoujádrové či čtyřjádrové chytré telefony nejsou tak skvělé, jak se o nich tvrdí a pouze vybíjejí baterii.

Šéf Nokie: smartphony s vícejádrovými procesory jen zbytečně vybíjejí baterii
Elop to prohlásil v novém rozhovoru pro Yangcheng Evening News před vydáním telefonu Lumia 800 v Číně. Elop v rozhovoru poukázal na nedávné soutěže “Blown Away By Lumia” a “Smoked By Windows Phone”, ve kterých podle něj bylo prokázáno, že telefony s více jádry nejsou vždy rychlejší než jejich konkurence s jedním jádrem. V soutěži "Smoked" Microsoft zaznamenal 640 výher a jen 50krát prohrál, což je na telefony s jedním jádrem velmi dobré. Prohlášení Elopa není nijak šokující, vezmeme-li v potaz, že OS Windows Phone podporuje pouze procesory s jedním jádrem, takže žádný z telefonů Lumia od Nokie nemůže být vícejádrovým procesorem poháněn.

To by se však mělo změnit později v tomto roce, kdy se na trh dostane Windows 8. Například minulý měsíc webový portál The Verge přinesl zprávu, že tým Microsoftu testuje čipset MSM8960 od společnosti Qualcomm s dvoujádrovým procesorem na frekvenci 1,5 GHz. S tím, jak Nokia začne postupem času vyrábět i dvoujádrové telefony, bude velmi zajímavé sledovat, jak Elop změní vůči více procesorovým jádrům v útrobách smartphonů svůj postoj.Úvodní foto: © Aaron Amat - Fotolia.com

Komentáře