Šéf Nintenda: vývojem konzolí se budeme zabývat i nadále

Novinky |

Šéf Nintenda Satoru Iwata uvedl, že se jeho společnost bude na výrobu herních konzolí soustředit i nadále, a to navzdory stále klesajícím tržbám.

Šéf Nintenda: vývojem konzolí se budeme zabývat i nadálePoté, co Nintendo v pondělí zveřejnilo nepříliš dobré finanční výsledky (30% meziroční pokles zisku kvůli slabým prodejům konzolí Wii U) jeho prezident Satoru Iwata promluvil o novém směřování společnosti. Iwata debatu s reportéry začal tvrzením, že nevidí budoucnost herních konzolí pesimisticky a že konzole zůstanou i nadále centrem jeho strategie. „Mnoho lidí nám říkalo, že bychom se měli vrhnout na chytré telefony a zvýšili bychom tržby," prohlásil Iwata. „My ale nechceme přenést hry na mobilní telefony."


Společnost tak nebude nabízet minihry pro smartphony, jak se dříve předpokládalo. Nintendo navíc v květnu vydá hru Mario Kart 8, která by měla doplnit známou franšízu. Iwata ještě dodal, že společnost chce vstoupit do zdravotnického byznysu a začne vyrábět zařízení, jež monitorují zdraví člověka. Bližší informace k tomuto záměru chce Nintendo zveřejnit později v tomto roce.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře