Šéf Luxotticy: nové Google Glass budou již brzy

Novinky |

Americká společnost Google podle nových informací spolu s partnerskými firmami Ray-Ban a Oakley úspěšně pokračuje ve vývoji svých high-endových brýlí Google Glass.

Šéf Luxotticy: nové Google Glass budou již brzyŠéf italské společnosti Luxottica Massimo Vian pro list Wall Street Journal uvedl, že zaměstnanci jeho dceřiných firem úspěšně spolupracují s Googlem na nové verzi brýlí Google Glass, které by se měly objevit „již brzy“. Luxottica, která je mateřskou společností známých značek jako Ray-Ban a Oakley, pomáhá Googlu s výrobou obrouček pro jeho brýle od května minulého roku. „Náš tým pokračuje ve vývoji produktu, žádné spekulace však nebudeme komentovat,“ uvedl v reakci na prohlášení Viana mluvčí Googlu.


Google Glass to od svého odhalení v roce 2012 měly složité. Sdružení zabývající se ochranou soukromí kritizovali jejich zabudovanou kamerku a brýle proto byly na řadě míst zakázány. Google proto v lednu tohoto roku ukončil prodej svého prototypu Glass a uvedl, že vývojářský tým se nově přesune pod dohled spoluzakladatele firmy Nest Tonyho Fadella. Google Nest koupil v únoru minulého roku.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: Google

Komentáře