Šéf Cisca vyzval Obamu k větší kontrole NSA

Novinky |

Šéf společnosti Cisco John Chambers v otevřeném dopise vyzval prezidenta Spojených států Baracka Obamu, aby radikálně změnil fungování agentury NSA a zamezil tak instalaci odposlouchávacích zařízení do produktů jeho společnosti.

Šéf Cisca vyzval Obamu k větší kontrole NSAV dopise Chambers narážel na nedávná zjištění, podle kterých americká vládní agentura NSA tajně monitorovala routery a další zařízení Cisca. Informace o těchto praktikách NSA byly zveřejněny v nové knize Edwarda Snowdera s názvem No Place to Hide. V návaznosti na zveřejněnou fotografii upraveného zařízení Cisca pak Chambers prezidentovi píše, že "pokud jsou tato nařčení pravdivá, zásadním způsobem podkopou důvěru v náš průmysl a schopnost technologických společností poskytovat produkty po celém světě."


Navíc byla podle Chamberse podkopána důvěra v otevřený globální internet a jednotlivé společnosti budou jen stěží schopné dodávat lidem v různých zemích zařízení s takovým stupněm ochrany, který požadují. "Takto jednoduše nemůžeme pracovat," napsal Chambers. "Naši zákazníci nám věří, že jim budeme schopni dodat produkty vysoké kvality a úrovně zabezpečení." Prezident by tak podle šéfa Cisca měl podniknout kroky, které podobným akciím NSA v budoucnu zamezí.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře