Schmidt: Cenzura internetu by mohla skončit do 10 let

Novinky |

Bývalý šéf Googlu Eric Schmidt promluvil na půdě John Hopkins University, kde se vyjádřil k současným tématům včetně cenzury internetu.

Schmidt: Cenzura internetu by mohla skončit do 10 letEric Schmidt během své přednášky uvedl, že „řešením proti špehování vlád je všechno šifrovat, jelikož s dostatečně dlouhými a měnícími se šifrovacími klíči je pro kohokoli velmi, velmi obtížné se k obsahu dostat." Schmidt následně dodal, že jeho snem je dožít se takové expanze internetu a šifrovacích technologií, které znemožní zemím jako je Čína cenzurovat internet. „V první vlně se snaží vás zablokovat. Jakmile zjistí, že to není možné, snaží se alespoň dostat k vám do počítače. Pokud neuspějí ani tam, vyhráli jste. Jelikož síly se změnily. Věřím, že je reální šance vymýtit na Zemi cenzuru během následujících deseti let."


V lednu tohoto roku Schmidt navštívil severokorejský Pchjongjang, kde se setkal s vysokými vládními představiteli. V březnu při své řeči v Novém Dillí pak uvedl: „Severní Korea je poslední opravdu uzavřenou zemí na světě. Je tam nedostatek informací. Internet byl vytvořen pro všechny, včetně Severokorejců. Nejrychlejším způsobem, jak přimět Severní Koreu k ekonomickému růstu, je otevřít v ní internet. Snažil jsem se jim to vysvětlit." Jak však Schmidt dodal nyní na přednášce na půdě John Hopkins University, cesta se nevydařila podle plánů. „Je jasné, že jsme selhali, ale nevzdáme to," uvedl Schmidt.

 

Zdroj: DailyTechÚvodní foto: © cirquedesprit - Fotolia.com

Komentáře