Sapphire začne nabízet grafiku R9 290 pro náročné hráče

Novinky |

Grafická karta R9 290 od Sapphire přinese náročným milovníkům PC her většinu funkcí vlajkové lodi firmy R9 290X za nižší cenu.

Sapphire začne nabízet grafiku R9 290 pro náročné hráče
Novinka podporuje nejnovější verze technologií DirectX (11.2) a OpenGL (4.3), což ji předurčuje k dlouhé životnosti bez nutnosti upgradu na budoucí novější technologii. Specialitou je i podpora API Mantle, vyvíjeného společností AMD, která programátorům zajišťuje jistou úroveň přístupu k architektuře GCN (Graphics Core Next), na níž je karta postavena. Vzhledem k tomu, že má být tato architektura základem i pro herní konzole nové generace, mohli bychom se do budoucna dočkat i potenciálního paralelního vývoje pro různé platformy.

Sapphire R9 290

Výrobce udává i podporu 4K (Ultra HD) monitorů, což může být pro herní nadšence další důvod, proč do novinky od Sapphiru jít. K dalším vlastnostem grafiky patří vylepšení zvuku TrueAudio a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na jednu z nejzákladnějších informací, a sice tu o 4 GB GDDR5 paměti, 512bitovém rozhraní a efektivní taktovací frekvenci 5 GHz.

Zdroj: SapphireÚvodní foto: Sapphire

Komentáře