Sapphire představuje základní desku Pure Platinum Z68 pro overclockery

Novinky |

Novinka výrobce Sapphire staví na čipsetu Z68 společnosti Intel, je vybavena paticí LGA1155 pro procesory Sandy Bridge a nabídne možnost pohodlného přetaktování.

Sapphire představuje základní desku Pure Platinum Z68 pro overclockery
Základní deska Pure Platinum Z68 z dílny čínské společnosti Sapphire Technology představuje dalšího zástupce do řady Pure, kterou lze s ohledem na předchozí modely označit za uživatelsky populární. Výrobce tedy opět sází na vlastní specifický návrh, konkurenceschopnou cenu a široké možnosti přetaktování.

Pure Platinum Z68 krabice

Jak už sám název napovídá, základní deska je postavena na čipsetu Z68 společnosti Intel určeném pro procesory Sandy Bridge druhé generace. V základní výbavě byste potom našli čtveřici paměťových slotů DDR3 podporující až 32 GB operační paměti, tři sloty PCI Express 2.0 x16 s podporou technologie CrossFire, trojici PCI slotů, čtyři porty SATA 6Gbps, čtyři porty SATA 4Gbps, podporu diskových polí RAID 0/1/5/10, integrovanou osmikanálovou zvukovou kartu, čtyři USB 2.0 porty, dva USB 3.0 porty, Bluetooth, čtyři obrazové výstupy (D-Sub, DVI, HDMI a DisplayPort) nebo gigabitový ethernet.

Pure Platinum Z68

Pro účely bezpečnějšího experimentování vybavil výrobce desku technologií Dual BIOS, díky níž je možné v případě chyby vstupně-výstupní systém obnovit. Mezi další nástroje, které jistě ocení uživatelé lační po přetaktování, patří možnost přesného měření napětí na procesoru a paměťových modulech, tlačítka power, reset a clear CMOS či LED displej určený pro ladění.

 

Základní deska Pure Platinum Z68 se u nás prodává za malobchodní cenu zhruba 3700 Kč.


Komentáře