Sapphire má novou vlajkovou loď mezi herními grafikami

Novinky |

Společnost Sapphire uvedla svou novou vlajkovou loď své herní série grafických karet, která je označena Sapphire Nitro R9 Fury.

Sapphire má novou vlajkovou loď mezi herními grafikamiZařízení má ještě dále inovovaný systém chlazení nazvaný Tri-X, který je extrémně tichý. Teplotu snižuje hliníkový zadní panel a přebytečné teplo je odváděno prostřednictvím měděných trubek. Elektronika v kartě zase zajišťuje stabilní přísun energie, což jednak dále snižuje teplotu a zadruhé vylepšuje možnosti pro případné přetaktování.

K dispozici je funkce inteligentního ovládání větráčků v její druhé generaci (Intelligent Fan Control II), která zapíná a vypíná jednotlivé větráky podle aktuální zatíženosti karty. Při sledování videa nebo práci ve 2D je tak aktivní pouze jeden větrák ze tří, což snižuje spotřebu a samozřejmě i hlučnost počítače jako celku.

Grafická karta je dále vybavena pamětí s vysokou propustností (High-bandwidth memory), která oproti GDDR5 ztrojnásobuje výkon na watt příkonu a kromě vyšší energetické efektivity šetří místo a zvyšuje rychlost komunikace mezi grafikou a pamětí.

Sapphire

K dalším specifikacím patří podpora nejnovějších technologií, jako je FreeSync, Liquid VR, DirectX 12 nebo akcelerace AMD Virtual Super Resolution. Karta disponuje třemi výstupy typu DisplayPort, jedním HDMI 1.4a a jedním DVI-D. Součástí balení je pak 1,8 metru dlouhý kabel pro HDMI 1.4.

Zdroj: TZ SapphireÚvodní foto: Sapphire

Komentáře