Samsung začne pro Apple vyrábět nové procesory A9

Novinky |

Korejská společnost Samsung začne již na konci letošního roku pro Apple vyrábět nové mobilní procesory A9, které budou úspornější, výkonnější a menší.

Samsung začne pro Apple vyrábět nové procesory A9Divize Samsungu, jež se zabývá výrobou procesorů, v minulém roce zaznamenala velkou ztrátu kvůli tomu, že si Apple nechal většinu procesorů A8 pro iPhone 6 a 6 Plus vyrábět u konkurenční Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Samsung údajně Apple dodává v současné době pouze 30 % procesorů, jež americká společnost potřebuje, a zbylých 70 % pochází od TSMC. Celá situace by se však měla změnit v příštím roce, jelikož podle Kim Ki-nama ze Samsungu začne korejská společnost již na konci letošního roku pomocí 14nm technologie pro Apple vyrábět další generaci procesorů s označením A9.


Procesory vyráběné 14nm technologií mají oproti těm vyráběným 20nm technologií použitých u iPhonů 6 odebírat o 35 % méně energie a nabídnou o 20 % vyšší výkon, přičemž budou o 15 % menší. I když je jisté, že ani v příštím roce nebude Apple při výrobě procesorů spoléhat pouze na Samsung, podle Ki-nama bude americká společnost od Samsungu odbírat procesorů znatelně více.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) malexeum - Fotolia.com

Komentáře