Samsung začal prodávat zakřivenou 4K Ultra HD TV za 2,5 milionu korun

Novinky |

Samsung začal přijímat předobjednávky na svou novou 4K Ultra HD TV s uhlopříčkou 2,6 metru. Zájemci však budou muset sáhnout hluboko do kapsy.

Samsung začal prodávat zakřivenou 4K Ultra HD TV za 2,5 milionu korunI když je televizor prodáván jako Ultra HD set, není to technicky zcela přesné. Zařízení nabídne rozlišení 5 120 x 2 160 pixelů, tudíž u některých 4K filmů budou po stranách viditelné úzké černé pruhy. Televizor je kompatibilní se Samsung Evolution Kitem, jenž měl premiéru na letošním veletrhu CES. Tento kit, jenž se prodává za 299 dolarů, lze připojit na některé televizory od Samsungu a obsahuje Samsung Smart Remote, rychlejší čtyřjádrový procesor, novou GPU a více paměti, takže znatelně navýší výkon televizoru.


Nový televizor se však (alespoň v blízké budoucnosti) nestane masovou záležitostí, a to kvůli ceně. Tu jihokorejská společnost stanovila na 120 000 dolarů, což je v přepočtu téměř 2 500 000 Kč. Za tuto cenu příjdou zaměstnanci Samsungu až k vám do domu, zařízení nainstalují a profesionálně nastaví. Televizor s úhlopříčkou přes 2,6 metru lze samozřejmě připevnit na zeď.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: samsung


Související články
Komentáře