Samsung vymění u nových smartwatch Android za Tizen

Novinky |

Společnost Samsung podle nových informací plánuje u druhé generace svých chytrých hodinek Galaxy Gear vyměnit operační systém Android za Tizen.

Samsung vymění u nových smartwatch Android za TizenTizen je vlastní open-sourcový projekt Samsungu, jehož nová verze bude plně kompatibilní s HTML5. Cílem korejské společnosti je to, aby její platforma nebyla používána pouze po chytré telefony, ale také televizory, kamery - a nebo třeba hodinky. Před týdnem Samsung oznámil, že pro svůj projekt získal 15 nových partnerů včetně internetových gigantů jako Sprint, SoftBank a Baidu. Galaxy Gear a nová verze Tizenu mají být představeny ještě v tomto měsíci na Světovém mobilním kongresu v Barceloně.


Samsung vyvíjí vlastní platformu ze zřejmého důvodu. Androidová zařízení jsou propojena s řadou služeb Googlu jako mapy, email nebo vyhledávání, díky čemuž americký gigant může inkasovat velké sumy za reklamy od třetích stran a pro výrobce hardwaru zbyde už jen malý kus pomyslného koláče. S vlastním operačním systémem na svých zařízeních by tak Samsung byl schopen vydělat více peněz. Záměna Androidu za Tizen u smartwatch Galaxy Gear zatím nebyla oficiálně potvrzena.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře