Samsung uvedl smartwatch Gear S3 s velkým displejem

Novinky |

Jihokorejská společnost Samsung na veletrhu IFA 2016 představila nové chytré hodinky Gear S3 s velkým, 46milimetrovým ciferníkem.

Samsung uvedl smartwatch Gear S3 s velkým displejemHodinky jsou opatřeny 1,3mm Super AMOLED displejem s rozlišením 360 x 360 pixelů, který je chráněn tvrzeným sklem Gorilla Glass SR+. Zařízení pohání dvoujádrový procesor Exynos na frekvenci 1 GHz (konkrétní model nebyl zveřejněn) a mezi další hardwarové specifikace patří 768 MB paměti RAM, 4GB flashové paměti k ukládání dat a 380mAh baterie, která podle Samsungu na jedno nabití vydrží až čtyři dny. Hodinky splňují standardizaci IP68 proti vodě a prachu, mají integrovaný barometr, GPS a další senzory.

Gear S3 budou dostupné ve dvou provedeních: model Classic s Wi-Fi a model Frontier s podporou Wi-Fi a LTE. Oba modely mají ciferník tlustý 12,9 mm a využívají standardní 22mm pásky. Nutno podotknout, že ciferník nových hodinek je větší než u předchozího modelu (u Gear S2 měl 44 mm) i u konkurence (největší ciferník u Apple Watch má 42 mm). Zatím není jasné, kdy se nové hodinky dostanou na trh a jaká bude jejich cena.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: samsung


Související články
Komentáře