Samsung ukázal telefon s ohebným displejem

Novinky |

Jako kdyby nestačilo, že Samsung na letošním veletrhu CES přitahuje pozornost zákazníků zahnutými OLED televizory, korejský výrobce představil i zahnutý displej u telefonu.

Samsung ukázal telefon s ohebným displejem
Displej u televizoru i smartphonu byl vyroben za pomoci stejné technologie s názvem YOUM. Podle Samsungu je displej vyroben z jednoho ultratenkého kusu plastu, který je prakticky nerozbitný i v případě, že by spadnul na zem. Brian Berkeley ze Samsungu uvedl, že zahuté displeje již brzy změní způsob, jakým lidé ovládají svá zařízení a nabídnou zcela nové možnosti. Berkeley při své řeči na CES držel v ruce zatím bezejmenný prototyp telefonu, který má displej zahnutý přes kraj, což uživateli například umožňuje rychle přečíst zprávu, aniž by zařízení musel vytahovat z kapsy.

Samsung nezveřejnil mnoho specifikací telefonu, víme pouze to, že displej má okolo pěti palců a nabízí poměr 16:9 spolu s 720p kvalitou obrazu. Nutno dodat, že jde o pouhý koncept, který zatím ani neumožňuje volání. Představitelé Samsungu mluvením o novém prototypu příliš času nestrávili, očekává se však, že podrobnější informace se dozvíme již příští měsíc na Světovém mobilním kongresu v Barceloně.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: samsung

Komentáře