Samsung u svých počítačů přestane blokovat Windows Update

Novinky |

Společnost Samsung uvedla, že uživatelům jejích počítačů se již brzy začnou skrze Windows Update stahovat aktualizace, které korejská firma až doposud blokovala svým vlastním softwarem.

Samsung u svých počítačů přestane blokovat Windows Update„Prostřednictvím Samsung Software Update uživatelům zpřístupníme záplatu, která problém s automatickými aktualizacemi Windows Update vyřeší,“ uvedl v pátek mluvčí Samsungu. Korejská společnost tak poměrně rychle reagovala na zprávu IT experta Patricka Barkera, který na počítačích Samsungu objevil soubor s názvem „Disable_Windowsupdate.exe“. Ten - jak už jeho název napovídá - vypíná automatický aktualizační proces Windows Update, v důsledku čehož si tak lidé aktualizace operačního systému Windows musejí stahovat manuálně.


Problém je v tom, že program Samsungu se spustí vždy se spuštěním počítače, tudíž i když by si uživatel automatické aktualizace povolil, při restartu jeho PC budou opět vypnuty. Problém se týká všech počítačů a notebooků Samsungu. Jak uvedl Microsoft, vypnutí automatických aktualizací Windows se důrazně nedoporučuje, jelikož značně zvyšuje míru ohrožení uživatelů.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.cz

Komentáře