Samsung Sliding PC 7 - mobilní počítač s dotykovou obrazovkou

Novinky | 09.01.11

Samsung představuje svou novinku v oblasti mobilních dotykových počítačů - Samsung Sliding PC 7.
Galerie


Samsung  na CES 2011 představil nový mobilní počítač Sliding PC 7 vybavený operačním systémem (OS) Microsoft Windows 7 a procesorovou platformou Intel Atom prozatím přezdívanou „Oak Trail“. Displej lze vysunout, načež se objeví fyzická klávesnice, která je velmi podobná klávesnici běžného notebooku. Samsung Sliding PC 7 má 10,1palcový vícedotykový LCD displej s rozlišením 1366x768 pixelů a jasem 340 nit.

Pro uživatele, kteří dávají při rychlém psaní poznámek nebo prohlížení internetu přednost fyzické klávesnici, je Samsung Sliding PC 7 opatřen plnohodnotnou klávesnicí s 80/81 klávesami, která je skryta pod displejem. Klávesnici lze úplně vysunout, takže vytváří rozhraní jako u běžných laptopů doplněné o dotykové funkce displeje. Samsung Sliding PC 7 je vybaven operačním systémem Microsoft Windows 7. Počítač podporuje celou řadu způsobů připojení a vstupních/výstupních portů, včetně bezdrátových modulů, USD/HDMI výstupů přes hardwarové klíče (dongle) a slotů pro microSD karty. Samsung Sliding PC 7 je opatřen diskem SSD a jeho výdrž na baterie by se měla pohybovat kolem 8 hodin.

Samsung Sliding PC 7 se dodává s několika předinstalovanými aplikacemi, které jsou optimalizovány pro dotykový displej. Jedná se o aplikace společnosti Samsung pro práci s hudbou, videem a fotografiemi, psaní poznámek, prohlížení předpovědí počasí, organizaci času, navigaci a mnoho dalších činností.

Samsung Sliding PC 7 se bude dodávat také s OS Windows 7 Professional pro podnikové uživatele, včetně univerzit, nemocnic a prodejců. Dva modely počítače Samsung Sliding PC 7 vybavené paměťovými disky SSD o kapacitě 32 či 64 GB budou na vybraných trzích v prodeji na jaře.


Komentáře